2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir

Gelecek dokuzuncu sınıf öğrencileri, 2019'da hangi sınavları geçmek zorunda kalacaklarını, bunların kaçının olacağını ve hazırlanmaya başlamadan önce hangi değişimlerin geleceğini düşünüyorlar. Muayene sistemi neredeyse sürekli değişmekte, dönüştürülmekte ve tamamlanmakta olduğundan, 9. sınıf mezunları, hangi bilgi testlerinin, kaçının geçmesi gerektiği ve hangi formatta olması gerektiği konusunda endişelenmektedir.

2019'da zorunlu sınavlar

Devlet final sertifikasyonu türleri

2019 mezunlarının devlet final sertifikası iki tür olay ile temsil edilecektir. İsimleri, sadece isimleriyle değil, resmi belgelerde de kullanılan tam isimlerin kısaltması olarak görünür:

 • GVE - devlet final sınavı;
 • OGE - ana durum sınavı.

Bu iki doğrulama işleminin ortak özellikleri vardır, ancak önemli farklılıklar vardır.

Diğer herhangi bir nihai devlet sertifikası gibi, OGE ve GRE zor şartlar altında tutulur, yani sınavı arkadaşına yazamaz veya cevabını soramaz, çünkü sınav CCTV kameraları altında yapılır.

OGE

Bu, okul yılı sonunda ülke genelinde eşzamanlı olarak düzenlenen ana devlet sınavının adının kısaltılmış halidir. OGE, 9. sınıf mezunları tarafından geçilen konularda bir dilim ya da bilginin incelenmesidir. Toplamda beş disiplin vardır: bunlardan üçü seçici ve iki zorunludur.

Bir öğrenciyi bu tür testlere kabul etmek için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekir:

 1. Yıllık değerlendirmeler arasında, genel eğitim programının tüm derslerinde ikilik olmamalı, eğer bir tane ikilik varsa, o zaman bu disiplinde OGE sırasında bir sınavı geçmek gerekecektir.
 2. Doğal afetlerin veya askeri eylemlerin yapıldığı dezavantajlı bölgelerden resmi vatandaşlık veya diğer devlet, mülteci veya göçmen olmayan öğrenciler, önceki öğretim yıllarında okuldan mezun olan bir sertifika almayan okul çocuklarıdır.

OGEEğitim Bakanlığı, ülke genelinde zorunlu olan asgari bir konu listesi tanımlamıştır: Rusça ve matematik. Önemli: Temel durum sınavının sonuçları, 9. sınıfın sonunda alınacak olan ortaöğretim sertifikasında yer alan notu doğrudan etkilemektedir. Şimdi, bu listeyi tamamlama kararı söz konusu olmaya devam etmektedir - planlanmaktadır. zorunlu tarih sınavı eklemek. Nihai karar 2018'de, olumlu bir kararla, madde sayısı altıya çıkarılacaktır.

2019 Eğitim Bakanlığı, aşağıdakileri içeren üç sınavı meşrulaştırmaya hazırdır:

 • beşeri bilimler: biyoloji, edebiyat, yabancı diller, sosyal bilgiler, tarih;
 • kesin bilimler: kimya, bilgisayar bilimi ve BİT, fizik.
Bu disiplinleri geçme sonuçları, öğrencilerin 11. sınıfta birleşik devlet sınavına hazırlanmasına yardımcı olacak, ancak 9. sınıf sertifikasındaki performansı etkilemeyecektir.

GVE

Devlet final sınavı, eksik ortaöğretime sahip öğrenciler için sağlanan bir başka sertifikasyon şeklidir. Sadece belirli kategorilerdeki öğrenciler bunu alabilir:

 • Kapalı tip özel okul çocukları;
 • engelli öğrenciler;
 • engelli çocuklar;
 • cezaevinde olan öğrenciler.

Böyle bir programın önemli bir farkı, Rusça dilinde bir çalışma şeklini, yani bir bildiri ya da bir kompozisyonu seçebilmesidir. Ayrıca, sınav süresi OGE ile kıyaslandığında çok daha uzundur. Sertifika çalışmalarının tüm görevlerini zamanında tamamlamayı başarabilir. GVE yürütürken, dokuzuncu sınıf öğrencileri sadece iki sınavdan geçer: Rus dili ve matematik.

Protesto sonuçları

Değerlendirmeye katılmamanız durumunda, herhangi bir sınavın sonuçları (GVE veya OGE) protesto edilebilir. Bu ihtiyaç bazı durumlarda ortaya çıkabilir:

2019’da sınavı geçmekEğer gerçekleşirse, öğrenci veya velileri (veliler) sertifikasyon sınavlarını denetleyen eğitim kurumuna bir itiraz yazmalıdır. Bu ifadenin şekli çatışma komisyonuna sunulmalıdır. Mezunlar, elde edilen değerlendirmelerin sonuçlarını protesto edebilmeleri için oluşturulmuştur.

Çalışma yazılı olarak yapılırsa, diğer ilgisiz kişiler tarafından tekrar kontrol edilecektir. Sözlü sınav yapıldığında sınav tekrar test edilecektir.

Eğitim Bakanlığı şu anda dijital bilgi taşıyıcılarına sözlü cevapları derhal sınava sokma olasılığını göz önünde bulundurarak, olası sonuçlara meydan okunduğunda, öğrencinin cevaplarını hızlandırılmış bir biçimde değerlendirmek için bir fırsat vardı.

OGE'de Rus dilini değerlendirme nüansları

Sınava sunulan dilin Rusça olarak sunulması şu formatta gerçekleştirilecektir: metinleri sesli olarak okuma, kısa ama özlü bir şekilde yeniden yazma, önerilen konulardan bir tanesi üzerinde bir monolog ve sınav görevlileri ile son bir diyalog. Bu sınav, öğrencilerin çalıştığı bir eğitim kurumunda gerçekleştirilecektir. Uygulamanın, yani sınavın yazılı kısmına devam etmek için, sadece 15 dakika verilen sözlü kısımdan geçmelisiniz. Kredilendirilen veya kredilendirilmeyen sistem üzerinde değerlendirme yapılacaktır.

EGE 2019Sınavın 2019 yılında teslim edilmesi hakkında daha detaylı olarak materyallerimizde anlatacağız.

Burada çocuk yardımlarının 2019 yılında artacağını ve hangi değişikliklerin geleceğini öğreneceksiniz.

İki yıl içinde doğum sermayesi durumu hakkında daha ayrıntılı olarak, burada anlatacağız.

Bugüne kadar, denetleme servisi, sınavın yazılı kısmından önce yapılan bir görüşmenin OGE'ye kabul edilmesi için zorunlu bir şart olduğu 2019 yılında dokuzuncu sınıflar için nihai sertifikasyonun yürütülmesinde değişiklik yapmak için bir prosedür hazırlamaktadır.

Bu değişikliklerin geliştiricilerine göre, her çocuğun sözel olarak yapabilmesi gerekir:

 • Problem çözmeyi açıklar;
 • materyal okumayı tekrar oku;
 • çeşitli konuları tartışır;
 • ifadelerini doğru bir şekilde yürütür;
 • kendi bakış açınızı formüle edin.

Böyle bir görüşme, geleceğin mezunlarının, herhangi bir vatandaş kategorisine serbestçe iletişim kurmak, kişisel ve mesleki sorunları çözmek için sözlü konuşma geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Devletin nihai tasdiki, 9 ve 11 genel eğitim fakültesi mezunu tarafından yapılan sınavların zorunlu geçişidir. Dokuzuncu sınıfta, onbirinci ayın aksine, OGE ve GPE sınavlarını geçmek için iki farklı format vardır, bunlar sadece farklı okul kategorilerine aittir. Yazılıma daha sonra giriş için, Rusça dilinde sınavın sözlü kısmı önemli bir yeniliktir.


Related news

2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir image, picture, imagery


2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir 92


2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir 15


2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir 27


2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir 34


2019 yılında gerekli sınavlar nelerdir 92