2019 yılında Ortodoks mesaj

Modern gerçeklikler, 2019'daki Ortodokslar da dahil olmak üzere, Hıristiyanlığın tüm kurallarına çok az insanın uymasıdır. Kendilerine inananları düşünenler bile kilise tatillerinde kiliseye katılmakla sınırlıdır. Eh, diğer dini ritüellerin uyumu üzerine konuşmuyor, ama boşuna.

Bir gönderi ne anlama geliyor?

Kilise oruç Hıristiyan inancının en önemli ve en önemli dayanaklarından biridir. Bu, alçakgönüllülük dönemi, dünyevi yaşam zevklerinden kaçma zamanı, özel bir ruhsal olay için hazırlık süreci.

sepet ve mum çeşitli sebze

Oruç tutmaya karar vermiş olan bir kişi, günlük rahatlığı anlamlı bir şekilde reddeder, et kaynağını reddeder ve Tanrı'ya dua eder. Ve bir kilise bayramının arifesinde, uysallığı elde edince, günahkâr niyetlerden kurtulur. Pek çok insan oruç tutmaya dayanamaz, sadece ruh ve inançta güçlü olanlar sonuna kadar dayanabilir ve sonuna ulaşabilir.

Oruç sıkı bir diyet değildir, ruhsal niyetleri vardır. Onun asıl anlamı, kişiyi iyileştirme arzusu, ruhun arındırılması, kendi hayatını anlamaya çalışmaktır. Ortodoks dini yayınlarında bir gün ve çok gün vardır.

Bir günlük gönderiler

Bu durumda oruç günler çarşamba ve cuma günleri düşer. Tek istisna haftanın bu günlerinde düşen tatildir. Bunlar Yuletides, Maslenitsa, Trinity, Noel, Kutsal Hafta ve diğerleridir. Sonra sadık hızlı ya da daha az mütevazı yemek yemem. Çevrenin semantik yükü, Yahuda'nın ihanetinde ve Cuma günlerinde - Mesih'in çektiği acının ve ölümünün altında yatıyor.

2019'daki diğer bir günlük yayınlar:

  • Epifani Havva, Epifani'nin arifesinde kuruldu (18 Ocak);
  • Vaftizci İsa'nın (11 Eylül) ölüm günü kabul edilen Vaftizci Yahya'nın Yılı Günü;
  • Hayat Veren Haç'ın kazanıldığı gün (27 Eylül), Lord'un Haçını Yüceltme Günü.

Bu günlerde yumurta, süt, et ve balık ürünleri yemek dışında tutuluyor. Sadece tereyağı ile terbiyeli sıcak yemek yemeye izin verilir.

Genellikle, yıl boyunca ortalama 180-190 hızlı gün düşer.

yiyecek ve simge

Çok günlü gönderiler

Dördüncü dört gün. Müminlerin hayatlarında büyük önem taşırlar. Mesajlar insanları büyük dini bayramların buluşması için hazırlar. Bu dönemde, yemekte ılımlılık gözlemlenmeli, bir de tapınakları ziyaret etmeli, mütevazi bir yaşam sürmeli, takdir edilmeli ve iyi yapılmalıdır. Bu eylemleri gözlemleyen kişi, ruhsal dünyasını temizler.

Çok-günlü yazıların başlangıcı ve bitişi kesin kesin tarihlere sahip değildir, sınırları mobildir. Bu özellik, inanlıların en önemli tatiline - Ay güneşi takviminde kutlanan Mesih'in Parlak Dirilişine - bağlıdır. Sonuç olarak, sonraki mesajların tarihleri ​​değiştirilir.

Harika yazı

Bu Ortodoks orucunun 2019'da tutulması 11 Mart'tan 27 Nisan'a kadar sürüyor. Paskalya'ya adanmış ve 48 gün sürüyor. Ortodokside en sıkı ve uzun. Lent'in kökenleri, İsa'nın çölde kırk günlük kampanyasına işaret eden İncil'deki masallara gidiyor. Bu günlerde hiçbir şey yemedi ve şeytanın cezasına maruz kaldı. Buna, günaha karşı direnç için test edildiğine inanılmaktadır. Böyle bir yoksunluk ve dayanıklılık, insanlığın kurtuluş yolunu belirledi.

Oruç Pazartesi günü başlar ve İsa'nın Gününden önceki cumartesi günü sona erer. Dönem boyunca et ürünleri yemesine izin verilmez. Oruç reçeli, tereyağı, meyve, sebze, fındık, ekmek, bal olmadan reçel. Hafta sonları kırmızı şaraba izin verilir. Gönderinin ilk ve son haftası en kısıtlayıcıdır. Böylece, oruç tutmanın ilk gününde ve Paskalya arifesinde, yiyeceklerden tamamen yoksunluk sağlanır.

ekmek, mum, bardak süt, sürahi ve sarımsak soğan ile

Petrov yazı

Trinity'den yedi gün sonra başlıyor ve Havariler Peter ve Paul Anma Günü arifesinde 11 Temmuz'da sona eriyor. Oruç süresi her yıl farklıdır ve ortalamaları 6 ila 8 hafta arasındadır. 2019'da, Petrov postasının başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​24 Haziran ve 11 Temmuz'da.

Hızlı, Kilise'nin misyonerleri haline gelen Hristiyanlığın vaizlerine adanmıştı. Zekânın tahammülünden sonra, elçiler, dualar ve oruç yoluyla insanlara Müjde'nin kutsal gerçeklerini aktardılar. Oruç sırasında, duaları günlerce geçirmek, Hıristiyan gelenekleri hakkında ufkunuzu genişletmek ve dünyevi yaşamın cazibesine maruz kalmamak çok önemlidir.

Petrov yazısı Büyük'den daha az katıdır. Bu süre zarfında yağ, sebze, meyve, balık, tahıl, mantarsız sıcak yiyecekler yemeye izin verilir. Et ürünlerinin ve türevlerinin yanı sıra alkolün de yenmesine izin verilmez. Kutsal vaizlerin kutlama gününde bazı kırmızı şarap içmek için izin verildi.

Varsayım gönderisi

Bu yazı, Tanrı'nın Annesi'ne adanmıştır. Diğer Ortodoks yazılarla kıyaslandığında, en kısa olanıdır. Süresi - 2 hafta, 2019'da 14-27 Ağustos arasında yapılacak.

Eski bir efsaneye göre, Meryem Ana'nın ölüm zamanının bir vizyonu vardı. Başka bir dünyaya gitmek için, ona ihtiyaç duyulmasa da, yoğun bir şekilde dua etti ve oruç tuttu - Tanrı'nın Annesinin bütün hayatı bir kutsallık modeliydi ve temizlenmesine gerek yoktu. Övünmek ve saflığı gibi olmak bugün tüm Ortodoks örneğini takip ediyor.

Uspensky oruç mütevazı sırasında tazeleme: meyve, sebze, yağsız tahıllar, mantarlar, ekmek, balık, Rab'bin başkalaşım günlerinde yemeye izin verilir.Yumurta, süt ve et yiyemez.

Plakalarda mercimek yemekleri

Noel mesajı

Bu yazının süresi 40 gündür. 2019'da 28 Kasım'da başlar ve İsa'nın Doğuşu'nun arifesinde 6 Ocak 2020'de sona erer. Oruç, Tanrı'nın Oğlu'nun doğum gününe kadar zamanlanır. Bu dönemde, tüm Ortodoks Hıristiyanlar, dünyaya İsa'ya barış sağlamaya hazırlanan Meryem Ana ile empati kurarlar. Bu, inananların ruhlarını, kalbini, bedenini arındırabildikleri ve tatile hazırlanabilecekleri özel bir zamandır. Bir tür Noel hızlı, onun eylemleri için Tanrı'ya şükran duymaktadır. İnanlılar, dualarda günler geçirirler, çatışma durumlarından kaçınmayı öğrenirler, çeşitli cazibelerden kaçınırlar.

Posta, Büyük'den daha az katı. Salı ve perşembe günleri halkın yiyeceklerini, tereyağlı tereyağını, balık yemeklerini, kırmızı şaraplarını içmelerine izin verilir. Et ve süt ürünleri hala diyet dışıdır. Yemek açısından katı günler, özellikle balık, şarap, çay ve kahve yememek için kendinizi yemekle sınırlandırmanız gereken 2 Ocak'ta başlıyor. Ve Noel arifesinde, akşam yıldızı ortaya çıkmadan önce yemeklerden tamamen vazgeçmek gerekir.

Daha önce oruç tutmayanlar, “2019'daki yazıların günlerinde nasıl hayatta kalmak daha kolay” diye merak ediyorlar. Cevap çok açık: kiliseye daha sık gitmek, Allah'a dönmek, lanetlemek değil. Yavaş yavaş, sonsuz bilgi akışını emmek için durmak, bir kişi temizlenir, kafasında felsefi düşünceler ortaya çıkar, günahlarından tövbe etmenin bir nedeni vardır. Böylece yıl boyunca Yaratanımıza daha yakınlaşıyoruz.

Related news

2019 yılında Ortodoks mesaj image, picture
2019 yılında Ortodoks mesaj 85


2019 yılında Ortodoks mesaj 62


2019 yılında Ortodoks mesaj 11


2019 yılında Ortodoks mesaj 70