Bayan Universe 2018

Ülkemiz dünyanın en güzel kadınları ile ünlüdür. Bu nedenle, Miss Universe 2018 de dahil olmak üzere birçok uluslararası güzellik yarışmasının favorileri. Bu renkli etkinliğin nerede gerçekleşeceğini ve Rusya'nın kazanma şansının ne olduğunu bulalım.


İÇERİK

"Miss Universe", prestijli güzellik yarışlarından biridir. Merkezi New York'ta. Yakın zamana kadar (2015), yarışma ABD D. Trump'un şu anki Başkanı'na aitti. Şu anda, dünyadaki ilk güzellik (bu yarışmanın versiyonuna göre) Fransız kadın I. Mittenar'dır. Geçen yılki yarışma, 01/30/17 tarihinde Manila (Filipinler) 'de yapıldı.

Hepsi nasıl başladı

Yarışma fikri, destekleyici C. E. Barfield'e aittir. 1926'da Texas'ın Galveston adasındaki ilk yarışmayı yapan oydu. Yaratılışının amacı, yüzyılın başlarında yıkıcı kasırga tarafından ağır hasar gören Teksas'a turist çekmek oldu.

Bayan Universe 2018

İlk olarak, yarışma ikiye ayrıldı. İlk olarak, Miss USA seçildi ve ikinci bölümde, Miss Universe. Kazanan iki bin dolarlık bir ödül aldı. İlk katılımcılar arasında Rusya da dahil olmak üzere birçok ülkenin temsilcileri vardı. Yarışma sadece altı yıl sürdü. 1932 finali zaten Brüksel'de yapıldı. 1935'te Büyük Buhran ile bağlantılı olarak, rekabet ortadan kalktı.

Bu yılların yarışmaları aşağıdaki olaylar tarafından hatırlandı:

İlk zafer (1926g.): C. Moylan (ABD)
"Miss Universe" ünvanının en ünlü galibi (1929): L. Goldarbeiter (Avusturya)
Son kazanan: S. Vassef (Mısır)

Rekabetin canlanması

1951'de "Miss America" ​​ünvanının sahibi I. Betbese oldu. Bununla birlikte, yarışmanın sponsorlarından biri olan Pacific Mills'in mayolarını tanıtmayı kabul etmedi. Ertesi yıl, şirket yarışmaya katılmayı reddetti ve benzer bir proje yarattı, Miss USA ve Miss Universe. Sonuncusu 1952'de Kaliforniya'nın Long Beach şehrinde yapıldı. Fin A. Kuusela kazandı. Çok yakında rekabet çok popüler oldu ve 1955'te ABD televizyonunda yayınlanmaya başladı. Beş yıl sonra, yarış Florida'ya taşınır. Kadın mayo yarışması 1972'ye kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde yapıldı. 1973'ten bu yana farklı ülkelerde gerçekleştirildi. Tarihi boyunca “Miss Universe” organizatörleri defalarca değiştirdi. Bunlar:

 • Pasifik Değirmenler;
 • Batı Endüstrileri;
 • Kayser-Roth;
 • "Körfez".

Hepsi kadın mayo imalatçısıydı. 1976'da, D. Trump yarışmanın organizasyonunu üstlendi. 2015 yılında, rekabet yine sahibini değiştirdi. Onlar Hollywood impresario A. Emanuel oldu.


Bugün yarışma

Çoğu zaman, yarışmacılar ulusal güzellik seçimlerinin kazananlarıdır. İstisnalar olmasına rağmen, örneğin, Avustralya D. Hawkins model ajansı tarafından seçilen “Miss Universe2004” yarışmasına katıldı. Avustralya'da ulusal güzellik yarışmaları yoktur, çünkü bu ülkede modası geçmiş kabul edilmektedir. Küresel rekabette 18 yaşında olan kızları alabilir. Kural olarak, yarışma kışın yapılır ve iki hafta sürer. Şu anda tüm başvuru sahiplerinin katılması gereken çeşitli etkinlikler, fotoğraf çekimleri, ön yarışmalar ve jüri ile söyleşiler gerçekleştirilmektedir. Yarışmanın temel gereksinimleri arasında kızlarla herhangi bir ilişkinin olmaması. Evlenmemeli ve medeni bir evlilik bile yapmamalılar. Yasayla ilgili sorun yaşayan katılımcıların yarışmaya girmesine izin verilmez. Ayrıca ön şart fotoğraf çekilmesinin çıplak olmamasıdır. Zaferden sonra, kız erkek cinsiyetle bir yıl daha ilişki kalmamalı. Sahte bilgi vermek için başvuru sahipleri önemli bir para cezasına tabidir.

Kazanan kız alır:

 • parasal ödül 250 bin dolar;
 • 3-5 bin dolarlık bir maaş;
 • stilistlerin ücretsiz hizmeti;
 • çeşitli kıyafetler;
 • New York Film Akademisinde oyunculuk eğitimi hakkı;
 • New York'ta elit koşullarda yaşayan yıllık ücretsiz.

Kazanan:

 • Amerikan sosyal etkinliklerine katılmak;
 • dünya çapında çeşitli yardım etkinliklerine katılmak;
 • Çeşitli ulusal güzellik gösterimlerinde jüriye katılmak.

Yarışma 2018'de nerede yapılacak

Yarışmadaki mevcut kurallara göre, kızlar arasındaki bir sonraki yarışma, bir önceki müsabakanın galibi olan ikamet ülkesinde tutuluyor. Fransız kadın, I. Mittenar, 2017 yılında Filipinler'de kazandığından, bir sonraki yarışma Fransa'da yapılacak. Görünüşe göre yarışma finali, Ocak 2018'de Paris'te yapılacak.

Bayan Universe 2018. Finalin nerede yapılacağı

Rusya da her yıl bu yarışmada yer alıyor. Kural olarak, ülkemizin onurunu "Miss Russia" kazananı savunuyor. Bu arada, Rus kadınları dünya güzellik yarışmasında defalarca başarıya ulaştılar. Muhtemelen herkes, Miss Universe 2002'nin kazananı fotoğrafını hatırlar. O zaman Rusya temsilcisi O. Fedorova, yarışmayı kazanmıştır. Diğer katılımcılarımız da prestijli jüri tarafından not edildi:

A. Malova: 1998 yılında dünyanın en iyi on güzel kızına girdi
O. Kalandirets: 2001 yılında yarışmanın ilk 10'unu vurdu
A. Litvinova: 2006 yılında dünyanın 20 yakışıklı adamından biri oldu
V. Krasova: 2008 yılında dördüncü sırada
I. Antonenko: 2010 yılında TOP15'e girdi
E. Golovanova: 2012 yılında gezegende ilk on en güzel kızı vurdu
E. Abdrazakova: 2013 yılında kostüm yarışmasında üçüncü sırayı aldı

Rusya'yı kim temsil edecek?

2017 yılının Nisan ayında, yirmi beşinci Miss Russia yarışması “Barvikha Luxury Village” elit salonunda düzenlendi. Ülkemizin tüm bölgelerini temsil eden elli katılımcı arasından, Rusya'nın en güzel kızı seçildi. Yekaterinburg bölgesi - P. Popova'nın sakinleri oldu. Diğer ödüllere ek olarak, "Miss Universe" de Rusya'yı temsil etme hakkını aldı. Umarım güzelliği uluslararası bir jüri tarafından yeterince değerlendirilir ve gezegendeki en güzel kızlar arasında gurur duyacaktır.

Related news

Bayan Universe 2018 image, picture
Bayan Universe 2018 71


Bayan Universe 2018 11


Bayan Universe 2018 20


Bayan Universe 2018 80