Eski Yeni Yıl 2019

14 Ocak'ın arifesinde, resmi statüsünün olmamasına rağmen 2019 yılı yeni yılını tüm dost ülkemizle kutlayacağız. 1 Ocak'ın arifesinde bir dilek dile getirmek için zamanınız yoksa ya da hayaliniz gerçekleşmediyse, sadece bir rüya için tekrar denemek için değil, aynı zamanda önceden gerçekleşmemiş tüm tatil eğlenceye devam etmek için de mükemmel bir şansınız olur. .

İÇERİK

Tarih geçmişi

Herkes, tatil ağacına dönmenin ne zaman olduğunu bilir, ancak birkaç çağdaş, tarihin gerçek tarihini bilir. Bu kutlama, Sovyet sonrası alanın doğal olarak tarihsel niteliğindedir. Her şey, kronoloji yöntemlerindeki farklılık meselesi ve daha doğrusu Gregoryen takvime geçerek yılın döngülerini ayarlamaya yöneliktir. Bu sorunun çözümünün en radikal örneği, 1752'de, 2 Eylül'den hemen sonra 14'ü izleyen Birleşik Krallık'tı. Aynı zamanda, Sovyetler Birliği'nin kurulduğu bölgeler, bu değişikliği yalnızca 1918'de kabul etti. Uzak mesafenin koşulları, köklü iletişimin olmaması, Birinci Dünya Savaşı ve devrimin sona ermesi, ülkenin sayımı sırasında hatırı sayılır bir karışıklığa yol açtı.

“Bu olay tam olarak 1918 arifesinde gerçekleşti - tam 100 yıl önce”

Ülkede yönetimin senkronizasyonu ile ilgili sorun, ülkedeki gelenekleri ayıran geçen yüzyılın 24-25 yılına kadar geçerliydi. Basit insanlar basitçe açıklama yapmadılar, verilen değişiklikleri kabul etmeye zorlandılar ve bu da Aziz Basil Günü'nün Yeni Yılını kutlamak için geleneğin korunmasına yol açtı.

Eski Yeni Yıl 2019

Rusya'da kehanet ve işaretler

Rusya'daki neredeyse her tarihsel kutlama, bir gizem havasıyla çevrilidir ve bir kutlamayı organize etmek için geleneksel yaklaşımlarla karakterize edilir. Diğer tarihsel yönlere ek olarak, Ortodoksluğun geleneksel putperestlikle sıkı sıkıya karıştırıldığı Rus kültürünün geleneksel dini unsurunu da unutmamak gerekir. Bu yüzden Ortodoks düşüncesine göre, Yeni Yıl Yılı, Noel tatilinin tam ortasında, bu da falcılık için en iyi dönem olarak kabul edilir.

Aşağıdakiler için en popüler kehanet vardır:

 1. Yeni yıl notu - dekorasyon ağacının üstüne parlak bir kutu veya bir nişancının isminin verildiği bir çanta yerleştirilir. Gece yarısının başlamasıyla birlikte, not alınmalı ve yeniden okunmalı ve yüksek sesle söylenmelidir: "Arzu gerçeğe dönüşelim." Not Noel ağacına iade edilmeli ve şenlikli temizlikten sonra ağaçla yanmalıdır.
 2. Bir sohbette dinleme - genç bir kız evli bir çiftin pencerelerinin altından düzgünce geçiyor ve ne duyduğunun sonucu kocasının ne olacağını bilecek, eğer:
  • Gülen - koca neşeli ve kolay olacak;
  • Çok içiyorlar - belki seçilmiş olan bir alkolik olacak;
  • Arguing - nişan katı ve içgüdüsel olacaktır.
 3. Bir bayram köpeği - bir köpeğin evlenmemiş bir kıza gitmesine izin verir ve davranışından sonuçlar çıkarırlar: köpek gençlere giderse, o zaman tahmin ettiği kişi ile yaşam mutlu olur, eğer olmasa bile, “nişan”.

Ayrıca şenlikli işaretleri unutmayınız, eğer:

 • İlk 14 erkek gidecek - yıl mutlu ve verimli olacak;
 • 14'ün sabahında, çalıların üzerinde taze don - bal tarif edilemeyecek kadar lezzetli olacak;
 • Eski yeni yılın arifesinde hastalanmak - hastalık uzun ve zorlu olacaktır;
 • Tatilde yoğun bir kar yağışı var - yaz aylarında dünya üzerinde büyük bir hasat doğacak;
 • Eski Yılbaşı Gecesi sessizdir - yıl mutlu ve sakin olacaktır;
 • Güneş 14'te yükselecek - mükemmel bir meyve hasadı olacak;
 • Kutlamanın arifesinde çöpü ödünç vermek veya çıkarmak için - bütün yıl borç ve yoksulluk içinde olacak.

Eski Yeni Yıl 2019. Rusya'da ne tarih, nasıl kutlanır

Geleneksel selamlar

Yaygın olarak “Cömert” olarak adlandırılan akşam, eski yeni yılın tatil selamlarını geleneksel olarak 2 parçaya böler. Bu sürece katılabiliyorum, yaşlıdan gence, ama genellikle bu şeref kadınlara verilir. Bu, gecenin ortasına kadar devam eder, bundan sonra, tebrik etme hakkı, erkeklere gider.

Geleneksel besivalny ritüeller bu tebrik karşısında yalnızca erkekler veya erkekler tarafından gerçekleştirilir, şarkı söyleyen Yeni Yıl şarkılarını alkol ve atıştırmalıklarla tedavi etmek gelenekseldir. Onlar da, doğurganlığı ve verimli yılı simgeleyen, tebrikler evindeki tahılları dağıtır.

“Cömert bir akşam evliliğin geleneksel bir koğuşu, bu yüzden Rusya ve Ukrayna'nın batı kesiminde, Garbuz'un ilk kez alınmasına rağmen, bu akşam tekrarlanan bir eşleştirme geleneği var.”

Şenlikli masa

Son olarak, geleneksel masadan bahsetmeye değer. Mevcut olanların en az bir kez denemesi gereken en az 12 farklı yemek içermelidir. Böyle bir tablonun zorunlu özellikleri kutya (sochilovo) ve et (domuz, tavşan, tavuk). Ayrıca, seçkin domuz temsili, horoz - özgürlük ve tavşan - iyi şanslar temsil ettiği gibi, yemeklerin içeriklerin, törensel önem taşıdığını unutmayın. Geri kalan ürünler de derdest vaat edilen sağlık, lahana ve pirinç parası ve mantarlar uzun bir ömür vaat ettikleri için değerlerle donatılmıştı. Eski Yeni Yıl 2018'in büyülü olmasına ve evinize mutluluk getirmesine izin verin.

Related news

Eski Yeni Yıl 2019 image, picture
Eski Yeni Yıl 2019 29


Eski Yeni Yıl 2019 96


Eski Yeni Yıl 2019 83


Eski Yeni Yıl 2019 66


Eski Yeni Yıl 2019 74


Eski Yeni Yıl 2019 78


Eski Yeni Yıl 2019 3