Oleg Gadetsky. Yazar. Psikolog eğitmeni. Rusya, Avrupa, Asya ve ABD'de eğitimler düzenler.
Başparmak
  • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5
 

Hayatlarımıza gelen zorluklar

Hayatımıza gelen zorluklar, iki plan var - dış ve iç. Bilge insanlar, bireyler olarak, şimdi içinde bulunduğumuz iki gerçekliğe sahip olduğumuzu söylüyorlar.

Kişilik ruhtur ve aynada gördüklerimiz ve onun beden olduğunu hissederiz. Bu iki düzeyde var - ince beden, ya da psişenin bedeni ve fiziksel bedeni. Kişilik - bu dünyaya gelen ruhun bu iki düzeyde güçlükleri var.

Fiziksel beden seviyesindeki zorluklar, farklı dışsal olaylarda bizi endişelendiren farklı problem olaylarıdır. Brüt fiziksel düzlemde kaygılara ek olarak, ince zihinsel düzlemde hala kaygılar vardır. Bu iç zorluklar, yaşadığımız farklı deneyimler, içsel acıdır.

Sen ve ben sürekli hem içten hem de dışından bize sorun veren bir ortamda yaşıyoruz. Bu dünya ve bu yaşamın sevgi yasasına göre inşa edildiğini anlayalım. Ve sonra şunu söyleyeceksiniz: “Hayatın sevgi yasalarına göre nasıl inşa edildiği, ama aynı zamanda çok fazla endişemiz var mı? Ve her şey çok basit.

Bir kadın bana küçük oğluyla ilgili bir örnek söyledi. Oğul daha sonra yaklaşık üç yaşındaydı. Sol avucunu açık kapının kapı kancasının yanındaki yuvasına koydu ve sağ eliyle o kapıya yapıştı. İlgileniyordu, bu dünyayla nasıl etkileşime girebileceğini, dünyanın ona nasıl davrandığını kontrol etti.

Kapıyı kendine çekmeye başladı. Henüz çok fazla koordinasyonu yoktu, sessizce içeri girdi ve kapı ona çok yavaş yaklaştı. Annem yakınlarda duruyordu, durumun güvenli olduğunu ve ne olup bittiğini anlamayacağını ya da anlamayacağını merak ettiğini anladı.

Yani, bir eliyle, kapıyı kendine çekti, ve diğer el, pervazdaki boşluğun içinde. Kapı kapandığında aradaki boşluk daraldı ve kapı elini sıkmaya başladı ve o da Howl'e başladı. İlk başta, azar azar ... Sol elinin endişeli olduğunu, orada acıyı yoğunlaştırdığını hissetti, ama sağ elinde merakı vardı ve bu merakla kapıyı kendine doğru çekmeye devam etti. Merak ediyordu: Kapıyı çekiyordum, yaklaşıyordu. Sağ elinde merak ve solunda kaygı vardı.

Sağda, merak büyüyor, bu yüzden kapıyı giderek kendinden çekiyor ve soldaki kaygı da artıyor. O iki duyguyu vardı. Sonunda bağırmaya başladı. Ve bağırmaya başladığı zaman, anne ona yaklaştı ve sağ elini durdurdu.

Öyleyse, bu örnek sizinle yaşamımıza çok benziyor, çünkü yaşamınızda sahip olduğunuz endişeler yanlış davranışlarımıza tepki gösteriyor. Sıklıkla bize gelen acıyı, deneyimleri, zorlukları, acıları hissederiz. Ama söyle bana, bu çocuğun sol eli, kapının sıkıştığı ya da başka bir şey var mı?

Sonuç olarak, bu dünya, müritlilik yasalarına göre inşa edilmiştir. Yani, eğer herhangi bir yanlış eylem yaparsak, o zaman bizi incitir. Ne için? Böylece bazı eylemlerimizi ve eylemlerimizi düzelttik, çünkü evrenin yasalarını ihlal ediyoruz. Evrenin yasalarını ihlal eden faaliyetimiz nedeniyle, acı ve ıstırap biçiminde bir tepki alıyoruz.

Related news

Hayatlarımıza gelen zorluklar image, picture
Hayatlarımıza gelen zorluklar 45


Hayatlarımıza gelen zorluklar 92


Hayatlarımıza gelen zorluklar 58


Hayatlarımıza gelen zorluklar 61