Hellboy Filmi (2019)

Mike Minyola'nın Hellboy çizgi romanı 2000'lerde iki kez filme alındı. şimdi yaygın olarak bilinen yönetmen Guillermo del Toro.

Filmdeki ana rol Ron Perlman'ı canlandırdı. Del Toro ve Perlman'ın üçüncü resim için hala fikirleri vardı, ancak devamındaki mütevazi toplantılar bu fikre son verdi.

Ancak, 2017'de, eski bir ekip olmasa da, devamın gerçekleşeceği ortaya çıktı. İlk olarak, 2019 filmi “Hellboy: Kanlı Kraliçenin Canlanması” olarak adlandırıldı, daha sonra üreticiler sadece “Hellboy” a kısaltıldı.

Çizgi roman ve filmlerde Hellboy

Hellboy çizgi romanı, 1990'ların ortasından bu yana Dark Horse tarafından yayınlandı. Sanatçı ve senarist Mike Minyola'nın kontrolü altında. Anlatının merkezinde, İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda Üçüncü Reich'ten gelen okültistler tarafından boyutumuza sürüklenen cehennem cehennemi Hellboy'dur.

Ancak, Nazilere gitmedi ve sonunda Amerikan askeri üssünde büyüdü, ardından ABD'yi mistik yaratıklardan koruyan gizli bir organizasyon olan Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu'na katıldı.

Dışa doğru, Hellboy kesilmiş boynuzları ve sağ taş el balyoz sayesinde çok dikkat çekicidir. Ateş onu almaz ve genelde ona bir yara sarmak çok zordur - ve eğer başarılı olursa, Hellboy hemen yarayı iyileştirir. Başka bir kullanışlı yetenek, ölülerle konuşmaktır. Ve bundan daha fazlası - insanları canlandırmak için.

Minyola çizgi romanları dünya çapında bilinmektedir ve grafik romanlarının geleneksel olarak düşük talep olduğu Rusya Federasyonu'nda bile lisanslıdır. Hollywood gişe rekortmeni “Kahramanlar Kahramanı” ve “Altın Ordusu” nun yanı sıra animasyon filmleri de kitlesel popülariteye katkıda bulundu.

Yeni "Hellboy" arsasının

hellboy filmi 2019

Büyük ekranlardaki üçüncü serüveninde, Hellboy İngiltere'ye gelecek - burada dirilen Blood Queen ile karşılaşacak. Aynı zamanda başka isimlerle de bilinir - Nimue veya Lake of Lady.

Bu sihirbaz Merlin'in karısı olan Kral Arthur'un efsanevi zamanlarından kalan cadıdır. Nimue, dünyanın sonlarına başlamak zorunda olan Ogdra Jahad'a zaten ibadet ediyordu.

Diğer cadılar onu öldürdü, cesedini parçalara ayırdı ve gezegenin her yerine dağıldı. Ancak, Kan Kraliçesi hayata dönmek için bir yol buldu.

Franchise'ı yeniden başlatmaya hizmet eden üçüncü film (karakteri ve evreni yeni bir izleyiciye tanıtmak zorundadır), Fırtına ve Öfke ve Vahşi Avı çizgi romanlarına dayanmaktadır.

hellboy canlanma kanlı kraliçe film

Bir yanda, Hellboy Nimue ile uğraşmak zorunda, diğeri de düelloları bir kıyamete sebep olabilir. Bu yüzden kahraman sadece kaslarla zor hareket etmemeli.

Üretim Hellboy

Ne del Toro ne de Ron Perlman'ın üçüncü kısımla ilişkisi vardır. Üretim ekibinin bileşimi aşağıda sunulmuştur.

Yapımcı:Neil Marshall ("Oyunun Tahtları", "Vahşi Batı Dünyası").

Senaristler:Mike Minjola, Andrew Cosby (“Eureka” dizisinde yer aldı), Christopher Golden (arkasında büyük bir proje yok) ve Aron Eli Coleyt (“Heroes”, “Star Trek: Discovery”).

hellboy 2019 aktörler

Tarafından üretilen:Lawrence Gordon, Lloyd Levine (her ikisi de Hellboy, Muhafızlar, Gezegen Ka-Packs ve diğer iyi bilinen kurdeleler), Mike Richardson (Dark Horse'un çıkarlarını temsil ediyor), vb. Çalıştı. Şirket ayrıca Millennium Films Avi Lerner'ı da içeriyordu. (Expendables franchise).

Resmin yatırımcısı ve dağıtıcısı Lionsgate'tir (“Açlık Oyunları”, “La La Land”, “Testere”). Rusya Federasyonu'nda Kiralama - Megogo bakım. Önceki filmlerle karşılaştırıldığında, bütçe önemli ölçüde azaldı ve derecelendirme kasvetli ve acımasız R'ye yükseltildi.

Aktörler

hellboy 2019 yayın tarihi

  • David Harbour ("Çok Garip Şeyler" gelen Şerif Hopper) - Hellboy.
  • Milla Jovovich ("Resident Evil") - Kan Kraliçesi.
  • Ian McShane ("Game of Thrones", "Amerikan Tanrılar") - Trevor Bruttenholm, Hellboy’un evlatlık babası. Başka bir aktör olan Bruttenholm’un performansında del TORO’da yer aldı.
  • Sasha Lane ("American Cutie") - İrlandalı bir kadın olan Alice Monaghan, çocukluğundaki periler tarafından kaçırıldı ve Hellboy tarafından kurtarıldı. Perilerden Alice'in doğaüstü yetenekleri var.
  • Daniel De Kim (Kayıp) - Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu'ndan Binbaşı Ben Daimio. Başlangıçta, Ed Screin (“Deadpool”) rolüne atandı, ancak çizgi roman hayranları İngiliz karakterinin Asya karakterini oynayacağından öfkelendiğinde bunu kişisel olarak reddetti.

Film galası tarihi

hellboy 3

Çekimler "Hellboy", Eylül 2017'de başladı. Ekip, yalnızca iki ülkeyi ziyaret edecek - Bulgaristan ve İngiltere. Çıkış tarihi, yapımcılar tarafından daha önce 11 Ocak 2019 tarihinde açıklandı.

Sonuç

“Kahramanın Kahramanı” adlı eylem 66 milyon dolarlık bir bütçeyle 99 milyon dolar toplandı. Devam rakamları da yatırımcılar için yetersiz kaldı - 160 milyon dolar (ücretler) ve 85 milyon dolar (maliyetler).

Öte yandan, eleştirmenler ve hayranlar del Toro'nun resimlerini çok sıcak karşıladılar. "Hellboy" Neil Marshall iki tavşana ayak uydurmaya çalışacak - ve taraftarlar hayal kırıklığına uğramayacak ve stüdyoya iyi bir gelir getirecek.

Related news

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019)

Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019) Hellboy Filmi (2019)