Ailede, arkadaşların arasında iş ilişkilerinde psikoloji.
Noavatar
  • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5,0
 

İlişki psikolojisi

Sıklıkla "ilişki" kelimesini tekrarlıyoruz. Aile ve arkadaşlar, iş arkadaşları ve tanıdıklarla ilgilidir. Geliştirdiklerini veya geliştirmediklerini, karmaşık ya da basit olduklarını söylüyoruz. Ama bu kelimeye ne koyalım? Gerçek şu ki, ilişkilerin psikolojisi çok bireyseldir. Pratikte şöyle ifade edilen çok yaygın bir bakış açısı: Bunu sevmiyorum ve sizin için. Zayıf yönlerinizden dolayı ilişkimiz acı çekiyor. Değiştir ya da her şey bitti.

Bu olabilir? Tabii ki değil. Herhangi bir etkileşim en az iki kişinin çabalarının sonucudur. Aşırı durumlar dışında hak ve suçluların olmadığı bilinmektedir. Diğer tüm durumlarda, olanların sorumluluğu her ikisinde de yatıyor.

Eşinizin size nasıl davrandığından memnun değilseniz, ancak yıllardır acı çekiyorsanız, sizce kim suçlanacak? Sadece o? Hayır, çünkü onu hareketsizliğiniz için teşvik ettiniz.

Çocuklar kontrolden çıktılarsa, kötü mü? Ebeveynlerin çabalarını takdir etmiyorlar mı? Ayrıca hayır. Bir kural olarak, uzun bir süre için ebeveynler her şeyi yaptılar, böylece çocuklar onları rahatsız etmedi, itaatkar ve müdahale etmedi. Belirli bir anda, çocukların kendileri karar vermeye başladılar ve Ebeveynleri onlar için kayıtsız kalır.

Aylar boyunca size bir maaş ödeyecekleri söz veriyorlarsa, ama sürekli olarak sözünü kırarlar, daha fazla çalışmaya ikna edersiniz, tekrar aldatıldığınız gerçeğine hazır olacak mısınız? İşvereninizi suçlayacak mısınız?

Bunun aksine, hayatınızı daha iyi hale getirebileceğiniz mükemmel ilişkilere dair birçok olumlu örnek vardır.

Related news

İlişki psikolojisi image, picture
İlişki psikolojisi 26


İlişki psikolojisi 54


İlişki psikolojisi 98


İlişki psikolojisi 43


İlişki psikolojisi 22