Ortodoks Noel 2018

Ortodoks Noel 2018, 7 Ocak'ta kutlanıyor. Büyük Bayramın bu büyük kilise kilisesi, 2000 yıldan daha eski bir tarihe dayanıyor. Resmi olarak, güne, inananlara tapınağı ziyaret etme ve akrabalarını ziyaret etme fırsatı veren bir tatil ilan edilir.

Ortodoks Noel 2018

İÇERİK

Hangi tarih kutlanır?

Ortodoks Noel 2018

Kilise ve diğer antik tarih kaynaklarından, kutlama tarihi tamamen açık değildir; İlk Hıristiyanlar bunu özel bir şekilde beklemiyorlardı. Zamanla, en ufak bir dünyaya olan inancı olan Mısırlı Hıristiyanlar (Çöller), insanların günahlarından ve uzun zaman önce var olan yükselmiş Tanrı'dan acı çekti, 6 ve 7 Ocak gibi sayılara girdi. O zamandan beri, Ortodoksluk, 6 Ocak'ta Noel arifesi, tatilin kendisi ertesi gün kabul edilir. Katolikler 7 Ocak'ta 25 Aralık'a döndü. Ve aslında, gün aynı olsa da, Katoliklerin Gregoryen takvime çevrilmesi nedeniyle 13 gün arasında bir fark vardı.

Ortodoks Noel: Gelenekler

Ortodoks Noel 2018

Kutlama ismiyle, İsa'nın doğuşunun İsa'nın doğumu olduğunu - Hıristiyanlar için büyük bir olay olduğu açıktır.Ama, Ortodoks'un babaları bile, Kurtarıcı'nın İncil'in hikayesine inananlar getirmeden önce, pagan ritüelleri benzer temel ilkeler:

Antik Roma Tanrı Mithra'nın doğumu
Antik Mısır Tanrı Horus'un doğumu
Antik Yunan Tanrı Dionysos'un doğumu
Eski rusya Tatil "Güneşin Doğum Günü"

Sürekli kişilik ve kutlama geleneği. Şimdi kiliselerin arifesinde geçer:

 • All-Night Vigil (kehanetler ve tezahüratlarla);
 • Büyük Derleme;
 • Matin'ler (canon söylenir “Mesih doğar ...”);
 • Lit ayini John Chrysostom.

Svyatki'deki (Noel'den Epiphany'e kadar geçen zaman) halk şenlikleri, Eski Slav "Kış Gündönümü" nin bir kutlaması gibidir. Giysileri değiştirmek (derileri çevirmek, hayvan ve boynuz maskelerini sabitlemek), şarkı söylemek, komşuların ve arkadaşların evlerini ziyaret etmek gelenekseldir. Metnin metinlerinde - Mesih'in yüceltilmesi, sahiplerine iyi dilekler. Gençler, zaman geçirme zamanı geldiğinde, genellikle sokakta dans ve tüm performansları düzenlemektedir. Hangi "mummers" için teşekkür, şeker davranın, para verin.


Atalarımız, Paskalya kilisesi olayından sonra ikinci olarak nasıl bir araya geleceğini tam olarak biliyor ve yasakları gözlemledi:

 • Sığır etmeyin;
 • avlamadı;
 • dikmek veya örmek yoktu;
 • ev işlerinin çoğunu söndürmek;
 • banyo ısıtmıyordu.

Modern bir insan için, tatilden önce banyo yasağı elbette tuhaftır. Ama asıl nokta şudur: günahı yıkamak, suyun yardımı ile değil, zihninizi kendi başınıza temizlemek ve kötü davranışlardan kurtulmaktır.

Masada ne pişirilir?

2018 yılında Ortodoks Noel. Hangi numara, gelenek, gümrük

Filippov'un görevi tamamlandı ve kilise hostesleri en sevdikleri yemekleri masaya koyduktan sonra. Zorunlu lapridge arasında - kutya. Ve:

 • kümes hayvanları ve balık
 • sosis,
 • peynirleri
 • sebze, et ve meyve turtaları,
 • salatalar,
 • turşu,
 • Kulebyaki,
 • mantarlı lahana ruloları.

Yemeklerin sayısı tam olarak 12 m olduğunda verilen bir kabul edildi. Ayrıca köylerde, masanın kenarında bir tutam saman koymak için özel bir verim vardı.

Kehanet ve halk işaretleri

2018 yılında Ortodoks Noel. Hangi numara, gelenek, gümrük

Noel'de kendini tahmin etmek kesinlikle yasaklanmıştı, ondan sonraki 12 (Svyatochny) gün atandı. Bu dönemde sadece geleceğe bakmayı değil aynı zamanda isteklerini de dile getirdiler. Temel olarak kızlar, evlenmeyi hayal eden büyülü insanlardı. Haritalar, mumlar, aynalar, yüzükler, havlular ve diğer büyülü özniteliklerin yardımıyla, yakında gelinler olacağına, isminin adını ve görünümünü öğreneceklerine dair onay almayı denediler.

Onlar da, yüzyıllar boyunca çok fazla biriktirdikleri işaretlerde şans aradılar.

 1. Gökyüzünde yanan ilk yıldızdan önce yemek imkansızdı.
 2. Kutsal akşam için geç kalmak, sürekli acele ve zaman harcayarak tehdit etti.
 3. Affedilmeyi kırılmaktan çok değerliydi.
 4. Tatilden sonra bütün çöpleri yakması gerekiyordu, böylece kötü ruhlar evin içine girmedi.
 5. Bayram sırasında yüksek sesle konuşmak, masayı bırakmak ve aynı zamanda daha erken yatmak istemiyordu, böylece şansınızı yitirebilir ve ataların ruhlarını rahatsız edebilirdiniz.
 6. Yılın besleneceğine inanıldığı gibi, bu gece evcil hayvanların ne kadar iyi besleneceğine bağlı.

Noel’in parlak bayramında insanlar, dürüstçe davranmaya, kavga etmeme, kötü hakkında konuşmamaya çalıştı. Tanrı'nın onları sevgisiyle ıslatacağına inanmışlardı.

Related news

News not found

Ortodoks Noel 2018 image, picture, imagery


Ortodoks Noel 2018 25


Ortodoks Noel 2018 27


Ortodoks Noel 2018 68


Ortodoks Noel 2018 11


Ortodoks Noel 2018 16


Ortodoks Noel 2018 76


Ortodoks Noel 2018 20


Ortodoks Noel 2018 51